POLECAMY
Harmonogram wycieczek Wynajem Subwencja

Rumunia (6 dni)

Dzień I/II

Wyjazd ze Szczawnicy w godzinach wieczornych. Nocny przejazd przez Słowację, Węgry. Dojazd do Cluj Napoka (Rumunia). Zwiedzanie - drugie po Bukareszcie miasto uniwersyteckie w Rumunii o charakterze głównie przemysłowym. Na czele listy zabytków znajduje się m.in. kościół św. Macieja, katedra prawosławna, mury obronne, kościół kalwiński oraz dom Macieja Korwina. Następnie przejazd do Shigisoara – zabytkowe miasto, przyciągające turystów jedną z najlepiej zachowanych Starówek we wschodniej Europie. (wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO).   Punktem charakterystycznym miasta jest stara Wieża Zegarowa wysoka na 64 m, wzniesiona w 1556 roku oraz oczywiście dom narodzin Draculi. Następnie zadaszonymi Schodami Szkolnymi udamy się do gotyckiego kościoła ewangelickiego – Kościoła na Wzgórzu, który jest najcenniejszą budowlą Shigișoary. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień III

Śniadanie, wyjazd kolejką górską na Babele (2200 m.n.p.m.), kolejną atrakcją będzie przepiękny pałac Peles w miejscowości Sinaia (bardziej znany jako „zamek Draculi”). Wzniesiony został w latach 1873-1883. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień IV

Śniadanie, zwiedzanie miejscowości Brasov, a w niej zabytki takie jak m.in. : późnośredniowieczny Czarny Kościół wybudowany w latach 1382-1477, rozległe Stare Miasto z ratuszem, którego początki sięgają 1410, zamek chłopski, który jednak nie pełnił na co dzień funkcji mieszkalnych, a służył lokalnej społeczności wiejskiej, która go budowała i utrzymywała, jako schronienie w razie niebezpieczeństwa. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień V

Śniadanie, przejazd do Sibin aby zobaczyć bardzo dobrze zachowaną starówkę z pięknymi saskimi kamieniczkami, znajdziemy tu również przykłady baroku, renesansu i secesji, piękne kościoły, fragmenty murów obronnych, baszty (było ich aż 40!), bramy, wąskie uliczki, a także najstarszy żelazny most w Rumunii – wybudowany w 1859 roku - „Most Kłamcy”...przejazd do Alba Julia –  dawna stolica Siedmiogrodu, zwiedzimy twierdzę Alba Carolina - jest ona wspaniałym zabytkiem XVIII - wiecznej sztuki fortyfikacyjnej. Kolejnymi zabytkami będą: kościół św. Michała (nekrologie królów Węgier) i cerkiew. Obiadokolacja, nocleg w Baja Felix.

Dzień VI

Śniadanie, na koniec relaks na basenach termalnych o właściwościach leczniczych, droga powrotna do Szczawnicy. Przyjazd w godzinach wieczornych.

Rumunia (6 dni) Rumunia (6 dni) Rumunia (6 dni)

 do_gory