POLECAMY
Harmonogram wycieczek Wynajem Subwencja

Włochy, Rzym (6 dni)

1 dzień: Wyjazd z Polski około godz. 20:00

2 dzień: Przejazd przez Słowację, Węgry, Słowenię do Werony (Włochy). Zwiedzanie Werony w godzinach popołudniowych. Jednym z zabytków jest amfiteatr z czasów rzymskich-zwany Areną (trzeci co do wielkości amfiteatr, po Koloseum i Campanii), Piazza Bra + liston - to największy i centralny plac w mieście, na który wchodzi się przez Portoni della Brá, bramę stanowiącą dawniej część murów miejskich. Tuż obok wznosi się pięciokątna wieża Torre Pentagona , ciekawostką będzie balkon Romea i Julii, bohaterów dramatu Szekspira, czas wolny. Następnie przejazd do Occhiobello, zakwaterowanie, nocleg.

3 dzień: Śniadanie, wyjazd do Rzymu ok. godziny 6:00, zakwaterowanie, przejazd metrem do centrum, zwiedzanie Forum Romanum- najstarszego placu miejskiego w Rzymie. Główny polityczny, religijny i towarzyski ośrodek starożytnego Rzymu, miejsce odbywania najważniejszych uroczystości publicznych m.in.. To tam odbył się pogrzeb Juliusza Cezara. Kolejnym ważnym zabytkiem jest Coloseum: kamienna budowla długości 189m, 156m długości i 48m wysokości wzniesiona z trawertynu, największy amfiteatr we Włoszech, Fontanna di Trevi-jeden z symboli wiecznego miasta, obok której znajdują się „Schody Hiszpańskie”. Zwiedzimy również Bazylikę Św Jana na Lateranie oraz Bazylikę Santa Maria Maggiore-świątynie zbudowaną w drugiej połowie XII w. Po tak wyczerpującej lekcji historii udamy się do hotelu na odpoczynek, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: Śniadanie, przejazd do Watykanu - stolicy rzymskiego katolicyzmu. Zwiedzanie placu Św. Piotra zaprojektowanego w 1656 r. jako prostopadły owal, otoczony kolumnadą Berniniego, która otwiera się na fasadę  świątyni chrześcijańskiej znanej na całym świecie. Przykrywa ją kopuła zaprojektowana przez Michała Anioła. Wewnątrz znajdują się bezcenne dzieła sztuki m.in. Pieta, Baldachim nad ołtarzem i konfesja św. Piotra, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień: Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Watykanu na papieską audiencję generalną (przy pobycie Ojca Świętego w Rzymie), zwiedzanie według propozycji przewodnika, wyjazd w godzinach popołudniowych do Occhiobello, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

6 dzień: Śniadanie, wyjazd do Polski.

7 dzień: Powrót do Szczawnicy w godzinach rannych.

Włochy, Rzym (6 dni) Włochy, Rzym (6 dni) Włochy, Rzym (6 dni)


 do_gory