POLECAMY
Harmonogram wycieczek Wynajem Subwencja

Słowenia, Chorwacja (6 dni)

Dzień I Wyjazd ze Szczawnicy w godzinach wieczornych. Przejazd przez Słowację, Austrię, Węgry,

Dzień II Przyjazd do Zagrzebia- stolicy i największego miasta Chorwacji, zwiedzanie Katedry Wniebowzięcia NMP, która znajduje się w centrum Kapitolu. Została wzniesiona na przełomie XII i XIII wieku, lecz obecny wygląd zawdzięcza rozbudowie i modernizacji przeprowadzonej w XIX, następnie kościół  i plac św. Marka położony w historycznej dzielnicy Gradec.  Ostatnim punktem będzie chorwacki parlament (Sabor), wzniesiony w 1910 r. To właśnie tutaj w 1918 r. z balkonu tego niepozornie wyglądającego piętrowego budynku w stylu secesyjnym ogłoszono niepodległość Chorwacji i zerwanie więzi z Austro-Węgrami. Zobaczymy również Pałac Bana, który pełni dzisiaj funkcję siedziby prezydenta państwa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień III Śniadanie, przejazd do Puli- miasta położonego na siedmiu wzgórzach. Zwiedzanie Amfiteatru Rzymskiego, który  zbudowany został z białego wapienia na podstawie elipsy o wymiarach 132 x 105 m. Obecnie amfiteatr posiada 5000 miejsc siedzących. Znany jest z organizowania wielu koncertów. Kolejną atrakcją będzie Świątynia Oktawiana Augusta wybudowana w centralnym punkcie miasta – na Forum. Jest to monumentalna budowla, wsparta na czterech kolumnach. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień IV Śniadanie, Przejazd do miasta Poreć. Na miejscu Kanał Limski- wcinająca się w ląd na przeszło 9 km malownicza zatoka przypominająca swoim wyglądem norweski fiord lub kanion. Stanowi ona przedłużenie rzeki Pazinčica. Kanał ten powstał w wyniku wielowiekowej działalności erozyjnej rzeki. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień V Śniadanie, Przejazd do KRK- największej wyspy Chorwacji, położonej na Morzu Adriatyckim, w Zatoce Kvarner, połączonej ze stałym lądem Krckim Mostem o długości 1430 m. Wyspa Krk jest wyspą z bogatym dziedzictwem kulturalno-historycznym, oferuje różnorodne doświadczenia, po kulturę, charakter, łono natury i tętniące życiem miejsca turystyczne: tysiąc letnie stare miasta, małe wioski, dobrze wyposażone plaże miejskie oraz ustronne zatoczki, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień VI Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Słowenię. Zwiedzanie  jaskini w pobliżu miasta Postojna mającej blisko 20 km podziemnych sal i korytarzy. Trasa turystyczna o długości 5,5 km zajmuje tylko 1,5 godziny, gdyż 4-kilometrowy odcinek tzw. Starego Korytarza pokonuje się kolejką elektryczną. Do przejścia pozostaje 1700 m. Jaskinia wydrążona została w skałach przez rzekę Pivkę. Wokół mnożą się zadziwiające formy skalne m.in. wielometrowe żółto-beżowo-pomarańczowe nacieki, stalaktyty, stalagmity, kurtyny skalne. Po zwiedzeniu jaskini przejazd wieczorny do Polski. Powrót w godzinach porannych.

Półwysep Istria Półwysep Istria Amfiteatr Pałac Bana Świątynia Oktawiana Augusta Jaskinia Postojna Alpy Julijskie Chorwacja

 do_gory