POLECAMY
Boże ciało Harmonogram wycieczek Wynajem Subwencja

Poznań (3 dni)

1 dzień: Zwiedzanie najstarszej części miasta – Ostrów Tumski, a w nim takie zabytki jak: Bazylika Archikatedralna świętych Apostołów Piotra i Pawła, zwana popularnie katedrą, jedna z najstarszych świątyń w Polsce!, następnie przejazd nad Jezioro Maltańskie, przejazd kolejką wąskotorową Maltanka, zwiedzanie Nowego Zoo, powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

2 dzień: Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem, przejazd do Gniezna - jednej z największych siedzib Piastów. Do najważniejszych zabytków należą: Bazylika Archikatedralna Wniebowzięcia NMP i św. Wojciecha - pierwsza archikatedra w Polsce i miejsce koronacji królów z dynastii Piastów. Również nie  można przeoczyć wykonanych z brązu "Drzwi Gnieźnieńskich" z ok. 1175r. Następnie Muzeum Początków Państwa Polskiego. Przejazd do Biskupina. Zwiedzanie osady obronnej z epoki brązu, której początek datuje się na 738 rok p.n.e. jest obecnie najpopularniejszym skansenem archeologicznym w Polsce. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3   dzień:  Śniadanie, Zwiedzanie Starego Rynku z renesansowym Ratuszem  i z „poznańskimi koziołkami”, następnie Rogalowe Muzeum Poznania- to żywe centrum poznańskich tradycji i kultury. To miejsce dla wszystkich którzy chcą poznać lepiej Poznań, jego specyfikę, język oraz symbole, ze szczególnym uwzględnieniem Rogali Świętomarcińskich. Na koniec zwiedzanie Palmiarni- niezapomniana podróż po odległych kontynentach, wśród bogatej roślinności różnych stref klimatycznych.

Poznań (3 dni) Poznań (3 dni) Poznań (3 dni)


 do_gory